Yalova’da ‘Sağlık Turizmi Çalıştayı’ Düzenleniyor

Sağlık Turizmi denince akla ilk gelen şehirlerden olan Yalova’da “Yalova Sağlık Turizmi Çalıştayı” düzenleniyor. 8 Ekim’de başlayan çalıştay, 2 gün boyunca devam edecek.

Yalova Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Yalova Turizm Birliği ve organizasyondan sorumlu Enternasyonal Turizm ve Sağlık Turizmi Derneği’nin (ELTÜRKDER) paydaşlığında gerçekleşen çalıştaya Yalova Valisi Muammer Erol, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdür Yardımcısı Ali Alperen Kaçar, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Fakültemiz Kurucu Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Vefik Arıca, Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Burcu Gürer Giray, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, İl Kültür Müdürü Şeref Tali,  kurum müdürleri, özel sektör temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

Çalıştayda ayrıca bir konuşma da yapan Prof. Arıca, üniversitemizin gerek ilgili bölümleri gerekse Termal yerleşkesiyle Yalova’da sağlık turizminin geliştirilmesine yönelik konularda destek olmaya devam edeceğini ifade etti.

Etiket: yalovada-saglik-turizmi-calistayi-duzenleniyor